top of page

Anna Maria ADAMIAK

Artysta

Anna Maria Adamiak agencja STAO

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Stale poszerzaj swój repertuar.

Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych.

 

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami.


W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Jej sylwetkę przedstawił Jacek Chodorowski w książkach „Polscy śpiewacy” i „Bel canto w Krakowie”.


Przeczytać o niej można także w „Korzeniach i skrzydłach” Grzegorza Sajóra.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World day of Knights w Grasse, we Francji.


Została wyróżniona Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej - „Mimo Wszystko”. Uhonorowana także została odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w 2014 r.

W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc” oraz nagrody Jupiter 2012 i 2014 przyznane za działalność artystyczną.


Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego. Jest czynnie koncertującą solistką.

W ostatnich latach występowała m.in. w Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie,
Węgrzech i Białorusi, Francji.


Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno – Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Jest także absolwentką Akademii Świętokrzyskiej, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego.
Odbyła podyplomowe mistrzowskie studia wokalne w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki.


Zajmuje się pedagogiką wokalną. Od kilku lat prowadzi, według autorskiego programu, studio wokalne. Młodzież studiującą w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie uczy kultury słowa – emisji głosu. Jest asystentką Grażyny Barszczewskiej.

Anna Maria Adamiak scena
Anna Maria Adamiak
Anna Maria Adamiak lata 20
bottom of page